29 stycznia 2019 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu po raz kolejny odbył się koncert noworoczny dla Seniorów i Seniorek z Miasta Poznania. Tym razem zaproszeni mieli okazję wysłuchać największych przebojów operetkowych w wykonaniu solistów poznańskiej sceny.

 

 

 

Wśród zaproszonych na koncert seniorów znalazła się grupa kilkunastu wspaniałych kobiet, które swój czas postanowiły poświęcić na pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia. Mowa tu o wolontariuszkach Centrum Inicjatyw Senioralnych (CIS). Panie specjalnie przybyły wcześniej, by pomóc gościom odnaleźć się w przestrzeni, skierować na właściwe miejsca i nadzorować sytuację przed koncertem. Ich szerokie uśmiechy i chęć pomocy spotykała się z sporym entuzjazmem drugiej strony.

 

 

Wolontariuszki działają przy CIS-ie od dłuższego czasu, są zawsze gotowe do pracy i po każdej akcji czekają w napięciu na kolejny telefon. Jak same podkreślają, nie są osobami, które lubią siedzieć przed telewizorem; wolą działać, czuć się potrzebnymi i cieszyć się tym, że pomogły innym. Ich zaangażowanie i szybkość reakcji (w kilka minut udało im się uformować kilkunastoosobowy zespół) stanowią wspaniały wzór do naśladowania, a także przykład zmian, które zachodzą w sferze funkcjonowania seniorów w obecnym społeczeństwie; wielu z nich chce działać aktywnie na rzecz swojego środowiska i dysponuje sporym zasobem czasu. Po latach pracy niechętnie korzystają z zasłużonego odpoczynku i chcą dalej się rozwijać. Oglądanie ich w akcji to naprawdę czysta przyjemność! Pamiętajcie koniecznie, żeby zajrzeć do CIS-u przy okazji planowanych działań, bo jest tam dużo potencjału i chętnych rąk do pomocy.