Fundacja Szansa dla Niewidomych Tyflopunkt w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na bezpłatne warsztaty dla wolontariuszy w ramach współfinansowanego ze środków PFRON projektu „Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic. Efektywna pomoc niewidomym i niedowidzącym - zwiększenie kompetencji i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych.”

Uczestnicy zostaną przeszkoleni jak "obsługiwać" w tych różnych okolicznościach osoby z dysfunkcjami wzroku - jak im pomagać i wspierać, czego ich uczyć, na co zwracać uwagę. Wszyscy uczestnicy zostaną także przeszkoleni w dziedzinie sprzętów specjalistycznych ułatwiających funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym, dzięki czemu będą mogli pomagać oraz uczyć niewidomych i niedowidzących jak wykorzystywać taki sprzęt w codziennej rehabilitacji.

Zakres merytoryczny zajęć:

Zasady orientacji przestrzennej (w budynkach oraz na zewnątrz), efektywne wykorzystywanie przedmiotów użytku codziennego, zapoznanie ze sprzętem specjalistycznym i nowoczesnymi technologiami niwelującymi skutki niepełnosprawności wzrokowej, ubrajlowienie i udźwiękowienie otoczenia (tyflografiki, magnigrafiki), zagadnienia dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych na wielu płaszczyznach - społecznej, obywatelskiej, zawodowej.

 

Prosimy o potwierdzenie udziału na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 695966542